Dátum príchodu:

Dátum odchodu:
Počet osôb:
Počet izieb:
Navštívte nás na Facebooku

Okolie

Oblasť Ždiaru svojim rekreačno-turistickým charakterom vyhovuje najmä tým turistom, ktorí majú radi pokoj, prechádzky prekrásnou prírodou a menej náročnú turistiku. Belianske Tatry sú najrozmanitejšou časťou Vysokých Tatier, preto sú nazývané aj "perlou Tatier".

Turistika

V hlavnom hrebeni dlhom 14 km je deväť vrchov. Celému pohoriu dominuje nádherná dvojica vrchov Havran a Ždiarska Vidla, ktorá vytvára neopakovateľnú kulisu obce Ždiar. Toto jedinečné územie je vyhlásené za národnú prírodnú rezerváciu Belianske Tatry. Obľúbená turistická trasa Monkova Dolina - Kopské sedlo pretína Belianske Tatry v dĺžke 6 km a dosahuje prevýšenie 900 m. Výstup na opačnú stranu, na hlavný chrbát Spišskej Magury sa oplatí nielen pre neopakovateľný výhľad na panorámu Belianskych Tatier. Zimná krajina Spišskej Magury ponúka ideálne možnosti na turistiku na bežkách. Prístup na hlavný Magurský chrbát uľahčuje sedačková lanovka so stanicou v Bachledovej Doline. Po hrebeni Belianskych Tatier sa dostanete do ďalších krajinársky zaujímavých oblastí Tatranskej Kotliny a Tatranskej Javoriny. Zanietení turisti nemôžu vynechať prechádzku nádhernou Javorovou a Bielovodskou dolinou, či navštíviť unikátne jazero Morské oko v susednom Poľsku.

Cez sedlo Belianskych Tatier sa však môžete dostať do ktorejkoľvek časti Vysokých Tatier. Najobľúbenejším miestom Vysokých Tatier je Skalnaté pleso. Ponúka príjemnú prechádzku okolo Skalnatého plesa a krásne výhľady. Sedačkovou lanovkou sa vyveziete k skvelým výhľadom na Malú a Veľkú studenú dolinu a tatranské štíty. Zažite nádherné panorámy na novej visutej terase z najvyššie obývaného miesta v strednej Európe, z Lomnického Štítu. Nová moderná lanovka Vás vyvezie na Hrebienok, čo je výborné východiskové miesto na výlety k vodopádom a vysokohorským chatám. Jedinou verejnosti prístupnou jaskyňou v Tatrách je unikátna krasová Belianska jaskyňa.

Lyžovanie

Oblasť Ždiaru je ideálnym miestom pre rodinnú lyžovačku. Strediská sú vhodné pre začínajúcich ako aj pokročilých lyžiarov. Pre lyžiarov - bežcov je oblasť Ždiaru najideálnejším terénom. Umožňujú to tiahle lúky bez väčšieho stúpania a strmých zjazdov. Zážitky z bežeckých túr ešte umocňuje nádherná panoráma Belianskych Tatier. Pre lyžiarov zjazdárov sú k dispozícii moderné lyžiarske strediská s ponukou rôznych služieb a atrakcií.

Atrakcie

V obci ako aj v blízkom okolí je množstvo možností ako zaujímavo stráviť deň a to aj v prípade daždivého počasia. Za zmienku určite stoja Pieniny, splav Dunajca na pltiach, Spišský hrad, historické mestá Levoča a Kežmarok. Pamiatková rezervácia ľudovej architektúry Vás zavedie do života našich predkov. Môžete navštíviť muzeálnu expozíciu Ždiarskej izby, kde si môžete obliecť Ždiarsky kroj a zúčastniť sa na inscenovanej Ždiarskej svadbe. Ak ste zástancom adrenalínových športov, ponúkame Vám možnosť jazdy na štvorkolkách so sprievodcom. Alebo sa môžete zabalení v deke previezť na koči zasneženou krajinou. Milovníkom lenošenia v teplej vode odporúčame blízke moderné termálne strediská s bohatou ponukou Welnes a SPA. Pre tých čo radi nakupujú odporúčame výlet do centra poľských Tatier Zakopaného.